Міністерством фінансів та Урядом 22 листопада схвалено рішення, яке вступить у дію з 1 лютого 2018 року. У ньому передбачено обов’язкове використання підприємствами та державними органами інформаційної ситеми «єдиного вікна».

Як відомо, застосування цієї ситеми українськими прикордонниками розпочалося з 1 серпня 2016 року. Вона передбачає контроль Мінфіну за функціонуванням українського бізнесу та діє за спрощеною системою митне оформлення вантажів.

ЄДИНЕ ВІКНО.

«Єдине вікно» – це електронна система, яка дозволяє спеціальним органам та митним службам в онлайн режимі дізнатися інформацію про вантаж, який проходить митну територію України.

Рішення по запровадженню "єдиного вікна" прийняте Кабміном 25 травня 2016 року. Також цією постановою схвалено інформаційний обмін між фіскальною службою, державними органами та підприємцями.

Для збільшення можливостей і структуризації системи інформаційного обміну «єдиного вікна» Мінфіном розроблено та внесено зміни щодо постанови Кабміну про «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного оформлення вантажів, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю».

Перерахуємо зміни функціонування «єдиного вікна»:

- релізація операцій по переміщенню товарів у всі митні режими (до цього тільки під час імпорту та експорту) за періодичними та попередніми деклараціями (до цього тільки за деклараціями при імпорті та експорті);
- відомості із попередніх декларацій спрощують систему при оформленні нових документів у митні органи;
- зменшення необхідного часу, впродовж якого буде визначено проведення огляду вантажів спеціальними органами з 24 до 12 днів (робочих днів).
- зменшення необхідного часу щодо прийняття рішення митними органами по вивезенню вантажів з митної території України з 24 год. до 4 год.

Мінфіном запроваджено щомісячний моніторинг митних органів по застосуванню «єдиного вікна». Також здійснюватиметься організація спеціальних семінарів у всіх регіонах України по вирішенню проблемних питань у функціонуванні механізму.

У результаті застосування системи інформаційного обміну «єдиного вікна» дасть змогу поставити у рівні умови український бізнес, який до цього користувався системою чи прагне скористатися, надасть переваги спрощеної системи оформлення вантажів і допоможе оціни роботу митних органів.